top of page

Show Köpeği Eğitimi

Show köpeği eğitimi, köpeklere verilen eğitim türlerinden bir tanesidir. Bu eğitim türünde sevimli dostlarımıza izleyenler tarafından beğeni toplaması amacı ile verilen bir eğitim türüdür.

Alanında uzman kişilerce ve profesyonel bir ekiple en yakın dostlarınıza show eğitimi verilmesi mümkündür. Belli bir standartın dışına çıkılarak bir takım komutlar verilmektedir. Bu nedenle tüm bu eğitim süreci boyunca profesyonel eğitimcilerle çalışılması gerekmektedir. Tüm eğitim sürecinde, köpeğinizin bu etkinliklere hazırlanmasında önemli olan noktalar da vardır. Karakter çözümlemesi, belli başlı testler, eğitim ve oyuna karşı verdiği tepkiler önemlidir.


Köpeklerde Show Eğitimi

Köpeklerinizi bir etkinliğe çıkarmak, bir yarışmaya sokmak istiyorsanız onları show eğitimi ile bir araya getirmeniz gerekmektedir. Bu eğitimlerde veya etkinliklerde düşünüldüğü gibi sabit bir komut yoktur. Dostunuzun her hareketi gönüllü olarak yapması ve bundan memnun olması mühimdir. Show eğitimi verilecek köpeklerin komut algısı ve zekâ seviyesinin yüksek olması gerekmektedir.

Köpeklerin show eğitimlerinde köpeğin karakterinden cinsine, oyuna ve eğitime yaklaşımı gibi pek çok önemli konu bulunmaktadır. Farklı cinslerdeki köpeklere aynı show eğitiminin verilmesi doğru değildir. Bu nedenle işin uzmanı olan kişinin köpeği tam anlamı ile incelemesi şarttır. Köpeğin fiziksel yapısı dahi eğitimi değiştirebilmektedir.

Köpek Irkları ve Federasyonu’nun düzenlediği yarışmalarda özellikle köpeğin duruşuna önem verilmektedir. Bu sebeple eğitimlerde köpek sahibiyle birebir çalışmalar yapılarak show/ırk standartlarına uygun eğitim programı hazırlanır. Bu kapsamda köpeğin hakeme gösterilmesi, hakem karşısındaki tutumu, alan içi duruşu ve davranışları için özenle çalışılmaktadır. Köpeğin kilosu da bu eğitim programı için etkilidir. Kilo alan köpeklerin zorlanacağı durumlar da bulunmaktadır. İyi bir eğitim ve köpek bakımı eğitim sonrası her türlü etkinlikte faydalı olacaktır. Köpeklere show eğitiminde kilit nokta her zaman köpeğin cinsi olduğu unutulmamalıdır. Köpeğin yaşı, cinsi, türü ve fiziksel özellikleri, karakter testleri neticesinde uzman kişi eğitim aşamalarını belirlemektedir. Sizinle yapacağı görüşmelerle de köpeğinize en uygun show eğitimi ve adımları netleştirilmektedir.


Köpeklerde Show Eğitimi Sonrası Ne Beklenmelidir?

Köpeklerinize aldırdığınız show eğitimi sonrasında belli komutlara verdiği karşılıklar sizlerin de hoşuna gidecektir. İzleyici tarafından beğeni toplaması onu da memnun edecektir. Peki, sevimli dostlarınıza show eğitimi aldırdıktan sonra ne beklenmelidir?

Onları yarışmalara, belli etkinliklere, ulusal şampiyonlara kadar gönül rahatlığı ile sokabilirsiniz. Reklam, dizi gibi prodüksiyonlarda yer almasını sağlayabilirsiniz. Görsel şovlara gönderebilirsiniz. Her şeyden önemlisi komutlarınızla bu eğitim sayesinde onunla eğlenceli ve kaliteli vakit de geçirebilirsiniz.

Son Yazılar

Hepsini Gör

댓글


bottom of page