top of page

Köpeklerde Trick Eğitimi

Köpeklerde trick eğitimi, onunla eğlenceli vakitler geçirmek için idealdir. Köpeklerinize sadece zorlu eğitimler vermek zorunda değilsiniz. Beslemeyi seçtiğiniz köpeğe küçük numaralar öğretmeniz de mümkün! Birlikte vakit geçireceğiniz, eğleneceğiniz arkadaşınız trick eğitimi alarak daha hareketli ve keyifli bir yaşam da sürebilmektedir.

Köpeklerin her yaşta yeni numaralar öğrenmesi mümkündür. Evinizin içinde ya da bahçede bakacağınız arkadaşınız için de köpeklerde trick eğitimi olası bir durumdur. Hem onun için hem de siz ve aileniz için eğlenceli bir yaşam mümkündür. Özellikle çocuklarınızla köpeğinizin anlaşması, daha kaliteli zamanlar geçirmesi açısından dostunuza küçük numaralar öğretmenin bir zararı bulunmamaktadır.

Köpeklerde Trick Eğitimi İle Küçük Numaralar Öğrensin!

Köpekler ilgiyi, sevilmeyi beklediği gibi yeni numaralar öğrenmeyi de beklemektedir. Eğitimi, öğrenmeyi onlar da sevmektedir. Bu nedenle onlara hangi yaşta olurlarsa olsunlar bir şeyler öğretmekten vazgeçmemek gerekmektedir.

Hayatları boyunca sürdürebilecekleri bu numaralar ile bulundukları çevreyle bağını da koparmamış olursunuz. Yapmaları gereken ve yapmamaları gereken numaralar için, daha rahat bir eğitim için ve hile, hareket çeşitliliği için bir uzmandan yardım almak en iyisi olacaktır. Köpeğiniz yaşlı bile olması yeni numara öğrenebilecek olmasıdır. Ancak yapmaması gereken fiziksel hareketlerden dolayı uzman eğitimi şarttır.

Köpeklerde trick eğitimi için yaşı, cinsi, karakteri ve yaşam ortamı önemlidir. Beslenme tarzı, ödülleri, ona bakan kişi ve pek çok nokta eğitimin ve numaraların eğlenceli bir hal almasını sağlamaktadır. Köpeğinize başta alması gereken temel eğitimler verilmeden belli numaraların öğretilmesi zor olacaktır. Bu nedenle adım adım gidilmesi daha sağlıklı olacaktır. Eğitimin her aşamasında olumlu kelimeler kullanmak ve sevdiğinizi göstermek de numaraların kalıcılığı açısından akıllı olacaktır.

Köpeklere Öğretilebilecek Numaralar

Köpeğiniz ister genç ister yaşlı olsun numaralar öğretmek mümkündür. İsterseniz tokalaşın, isterseniz bacaklarınız arasından geçirin, isterseniz taklitler yaptırın her ne olursa düzgün bir eğitim ve sabırla her numara mümkündür.

Yaşlı bir köpeğiniz varsa zaten bildiği ama uzun zamandır yapmadığı hareketleri hatırlatmak iyi olacaktır. Oturup kalkması, kuyruk sallaması, pati kaldırması gibi hareketler nefes aldırıcı olacaktır. Tıklayıcı kullanmak, ödül vermek, mama kullanmak her yaşta köpeğin eğitiminde kullanılmaktadır. Kucağa atlamak, çemberden geçirmek, belli basamaklardan atlatmak, bir eşyayı yakalatmak en basit ve ilk adım numaralardandır. Bekletmek, döndürmek, gidip gelmesini sağlamak diğer numaralardandır. Aynı zamanda ortalama 165 ve en zeki cinslerde 250 kelimeyi anlamasını da sağlamanız trick eğitimi ile mümkündür.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page