top of page

Bodyguard Köpeği Eğitimi

Bodyguard köpeği eğitimi, sevimli dostlarımıza vereceğimiz pek çok eğitim türünden biridir. Burada köpek sahiplerinin bilmesi gereken kilit bir nokta bulunmaktadır. O da her köpeğe bodyguard köpek eğitimi verilemeyeceğidir. Her köpek eğitiminde olduğu gibi bu eğitimde de köpeğin cinsi, türü, fiziksel özellikleri önemlidir. Özellikle bodyguard bazında bir korunma, bir uygulama istiyorsanız besleyeceğiniz köpeği de buna göre bir cinste seçmeniz gerekmektedir.

Sahibine gelecek olan bir tehlike veya saldırıyı rahatlıkla sezebilecek, verilen komut ile onu koruyabilecek köpeklerin alacağı bir eğitim türüdür. Doğuştan gelen bir saldırı yapısı olması gerekmektedir. Köpeğin almış olması gereken tüm eğitimlerin üzerine son olarak bu eğitimin verilmesi de önemlidir.

Bodyguard Köpeği Eğitimi Hakkında

Bodyguard köpeği eğitimi, sahibin kontrolünde saldırı ve savunma amaçlı verilen bir eğitimdir. Köpeğe verilen komutlar dışında kişinin bu komutları hangi amaçla vereceği mühimdir. Önemli olan tehlikenin sezildiği bir anda köpek sahibinin doğru anda doğru komutları verebilmesidir.

Bodyguard eğitiminde bilinmesi gereken her köpeğe bu eğitimin verilemeyecek olmasıdır. Saldırı ve savunma amaçlı olan eğitimde köpek, sahibi komut verene kadar beklemektedir. Kişinin, nesnenin ve objenin korunması eğitimde temel alınmaktadır. Saldırı karakteri yüksek olan köpeklerde bu eğitim uygulanmaktadır. Komutlarla bu saldırı karakteri gereken noktalarda aktive edilmektedir.

Bodyguard eğitimi alan köpeklere genellikle Almanca komutlar öğretilmekte ve bunu yalnızca sahibi bilmektedir. Herkesin rahatlıkla bir emir vermemesi ve köpeğin sadece sahibini dinlemesi açısından bu mühimdir. Bir diğer önemli nokta da bu eğitimi alacak köpeklerin temel itaat ve ileri itaat eğitimlerini de almış olmasıdır. Bu aşamada köpek sahibi sabırlı ve kararlı olmalıdır. Özellikle tehlike anlarında bir sorun çıkmaması açısından patronun kim olduğu köpeğe öğretilmelidir.

Bodyguard Eğitimi Sonrası

Köpeğinizin bodyguard eğitimi alabilecek bir cinste ve karakterde olduğunu düşünerek eğitimi almasını sağladınız. Bu aşamadan sonra köpeğinizden neler bekleyebilirsiniz?

Eğitime uygun köpekler bodyguard eğitiminin ardından sahibini rahatlıkla koruyabilmektedir. Kişiyi, belli nesne ve objeleri savunabilmektedir. Sahibinin verdiği komut ile rahatlıkla harekete geçebilmektedir. Kendisine emanet edilen eşya veya bir ürüne hiç kimseyi yaklaştırmaz. Sahibi izin verdiği sürece komut ile başkasının ürünü almasına müsaade etmektedir.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page