top of page

Beykoz Köpek Eğitim Merkezi

Beykoz köpek eğitim merkezi açısından çok sayıda kuruma sahiptir. Köpekler yeni sahipleri ile bir araya gelmeden önce bu merkezlerde barınmaktadır. Sokaklarda bulunan, yaralı halde getirilen, bilinçsizce evden dışarı salınan köpeklerin getirildiği çiftlikler bulunmaktadır. Köpek eğitim merkezleri, köpek çiftlikleri köpekleri en doğru eve kavuşturana kadar onlarla ilgilenmektedir. Gerekli eğitimlerden geçmeleri gerektiği zaman sahipleri tarafından bu merkezlere bırakılmaktadır. Rehabilitasyon, psikoloji eğitimleri, karakter analizleri, koruma eğitimleri, itaat eğitimleri dâhil pek çok egzersiz ve uygulama köpek eğitim merkezlerinde yer almaktadır.


Köpeklerde Eğitim

Köpekler henüz yavru iken, anne sütünden kesildiği andan itibaren eğitime başlatılabilmektedir. Doğru olan süreç de budur. Özellikle ileride sahipleri ile bir ev ortamını paylaşacaksa eğitim şarttır. Davranış bozuklukları, kurallara uymama pek çok sabırsız ve bilinçsiz köpek sahibi için tek bir durum ile sonlanmaktadır. Bu durum da ne yazık ki köpeklerin sokağa salınmasıdır.

Yavru hallerinden itibaren davranış eğitimi almaları gerekmektedir. İtaat eğitimleri, ileri itaat eğitimleri, bahçe köpeği ise ayrı ev köpeği ise ayrı eğitimleri gerekmektedir. Ev halkı ile geçinebilmesi için, ev içerisine zarar vermemesi için eğitim şarttır. Bahçede bakılması serbest kaldıkları anlamına gelmemektedir. Bahçedeki hangi türde ürün, eşya olursa olsun zarar vermemeleri gerekmektedir. Evi koruması için belli eğitimlerden geçmesi gerekmektedir. Kimi insanlar köpeklerine yarışma, festival gibi etkinlikler için de eğitim aldırabilmektedir. Bunun için de köpeğin cinsi ve yaşı önemlidir. Konusunda uzman ve eğitimli personel ile köpeklere hangi eğitim gerekiyor ise hepsi rahat bir şekilde yerine getirebilmektedir.


Beykoz Köpek Eğitim Merkezleri

İstanbul'da çok sayıda eğitim merkezi bulunmaktadır. Beykoz'da da sayıca çok merkez yer almaktadır. Yılda 2000'e yakın insan Beykoz'da eğitim merkezlerinden, köpek çiftliklerinden köpek sahiplenmektedir. Bu Beykoz'da bu konunun ne kadar ciddiye alındığını göstermektedir. Köpek sahiplenmede olduğu kadar köpek bakımı ve eğitimi de sabır ve önem istemektedir. Köpeklerin sosyalleşebileceği, köpek otellerde rahatlıkla bakılabileceği, dinlenebileceği, kendi cinsleri ve arkadaşları ile vakit geçirebileceği köpek merkezleri bir avantajdır. Doğru uzmanlarla, sertifikalı eğitmenlerle hem iyi vakit geçirip hem de en kaliteli eğitimleri alabilmektedirler.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page