top of page

PROFESYONEL KÖPEK EĞİTİMİ

Profesyonel köpek eğitimi denilince akla tabi ki işin ehlinden yardım almak geliyor. Bizler ne kadar kendi çabalarımız ile köpek dostlarımızın eğitimini vermek istesek de çoğu zaman onları çocuğumuz gibi görerek istisna yapabiliyor veya kıyamıyoruz. Bu yüzden de köpek dostumuzun şımarmasına, bizi dinlememesine ve tabi yaramazlık yapmasına sebep oluyoruz. Bizler için bir kere olan bir davranış köpekler tarafından sürekli yapılabilir algılanabiliyor. Bu noktada devreye köpek psikolojisine ve davranışlarına hâkim uzman eğitmenler girmesi gerekiyor.

Profesyonel Köpek Eğitiminde köpeğinizin doğru eğitim teknikleri ile istenilen davranışı kazandırılması ve sizinle olan uyumunun artması hedefleniyor. Profesyonel Köpek Eğitimleri hangileri derseniz bizim eğitim merkezimizde de bulunan; Temel İtaat Eğitimi, Köpek Tuvalet Eğitimi, Köpek Davranış Eğitimi, Köpek Ev Adaptasyon Eğitimi, Köpek İleri İtaat Eğitimi, Show Köpeği Eğitimi, Alan Koruma Köpeği Eğitimi, Bodyguard Köpeği Eğitimi, Yavru Köpek Eğitimi, Köpek Trick Eğitimi örnek olarak söylenebilir.

Bizler nasıl ki anne babalarımızdan eğitim alsak bile profesyonel bir eğitim için okula gittiysek köpek dostlarımızın da eğitime ihtiyacı olduğunu anlayabilmeliyiz. Bu onları cezalandırmaktan, bağırmaktan, evde veya sokakta sinirlerinizin bozulmasından çok daha mantıklı bir seçim olacaktır.

Profesyonel Köpek Eğitiminin faydalarına gelecek olursak; eğitim sayesinde köpeğiniz beklentilerinizi karşılayacak seviyeye ulaşır, sizler de eğitmenlerimizden aldığınız birebir eğitimler sayesinde köpeğinizin psikolojisini daha iyi anlarsınız ve uyumunuzu artar, köpeğinizin diğer köpeklerle ve insanlarla olan sosyal uyumu artar, olumlu davranışları benimseyen köpeğiniz dışarıda kimseyi rahatsız etmez.

Unutmamak gerek ki her eğitimde olduğu gibi köpek dostlarımızın eğitimlerinde de pratik yapmak, bol tekrarlar ile istikrarlı bir şekilde eğitmenlerinizin tavsiyelerine devam etmek eğitimin kalıcılığı için önemlidir. Eğitim süresini tamamlayan dostunuza her gün pratik yapmak için zaman ayırmanız gerekmektedir. Hocasıyla alıştığı düzeni siz de devam ettirdiğinizde eğitim artık kalıcı hale gelecektir.


Sevgilerimizle,

Pro Dog Club Ailesi

Son Yazılar

Hepsini Gör

תגובות


bottom of page