top of page

POZİTİF KÖPEK EĞİTİMİ

Köpeğinizi nasıl eğitmeniz gerektiği konusunda kafa karışıklığı yaşıyor olabilirsiniz. Bu yazımızda size Pozitif Köpek Eğitimi hakkında kısa bilgiler aktaracağız. Öncelikle internette dolaşan kötü uygulama tavsiyelerinden uzak durmanızı söylememize gerek bile yok sanırım. Can dostlarımızı cezalandırma ve şiddet uygulamaları onların size saygı duymasını değil ancak sizden korkmasını sağlayacaktır. Bu tarz yanlış uygulamaların sonuçları maalesef hem fiziksel hem de ruhsal açıdan kötü olacaktır.

Pozitif köpek eğitimi nedir kısaca değinelim istiyoruz. Pozitif Köpek Eğitimi can dostunuz ile sizin aranızdaki sevgi ve güvene dayalı bir iletişimin sonucunda oluşacak eğitimdir. Bu eğitimin içerisinde cezalandırma sistemi yoktur. Otur, yat, bekle gibi komutları pozitif teknikler ile ödüllendirme mantığıyla verilmelidir. Burada köpek eğitiminden önce köpek sahiplerinin de davranışlarının düzeltilmesi gerekmektedir. Köpeğinize psikolojik şiddet, baskı, korkutma gibi yöntemlerden uzak durarak karşılıklı güven, saygı ve sevgi dili kazanılmalıdır. Bu eğitimde siz sahiplere çok iş düşmektedir. İstanbul Köpek Eğitim Merkezi Pro Dog Club ailesi olarak uzman eğitmenlerimiz pozitif köpek eğitimini benimsemiş ve sadece eğitim türü olarak adlandırmayarak yaşam felsefesi haline getirmiştir.

Pozitif Köpek Eğitiminde unutulmaması gereken noktalardan biri köpek dostlarımızın da hayatta bizler kadar yanlış yapabilmesidir. Bu konuda toleranslı olmamız gerektiğini, eğitime başlar başlamaz hemen her saniye doğruları yapamayacağını da bilmemiz gerekiyor. Küçük bir çocuğun sobaya el değdirmeden öğrenememesi gibi can dostlarımız da zaman zaman hatalar yapacaklardır. Önemli olan bizim bu hatalar karşısında onlara toleranslı olmamız ve doğru pozitif teknik ile yanlış hareketlerini doğruları ile yer değiştirmemizdir.

Her konuda olduğu gibi Pozitif Köpek Eğitiminde de işin uzmanlarından danışmanlık almakta kesinlikle fayda var. Bu sayede hem köpek hem de siz köpek sahipleri yıpranmadan ilk adımı doğru atmış olacaksınız.

Pozitif Köpek Eğitimi hakkında daha fazla bilgi almak için İstanbul Köpek Eğitim Merkezimizin iletişim numarasından bizimle irtibata geçebilirsiniz. Sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.


Sevgilerimizle,


Pro Dog Club Ailesi

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page