top of page

Kadıköy Köpek Eğitim Merkezi

En iyi köpek bakımı söz konusu olduğunda Kadıköy köpek eğitim merkezi noktaları da önde gelmektedir. Köpek bakımı ve eğitimi son derece ciddi ve önemli bir konudur. Pek çok bilinçsiz kişinin köpekleri keyfi sahiplenmesi, bıkması ve zorlanması ile benzer durumlar yaşanmaktadır. Hayvanları acımadan sokağa salabilmektedir. Köpek eğitim merkezlerine, çiftliklerine pek çok sahiplendirilmiş ama terk edilmiş hayvan getirilmektedir. Köpekler eğitim merkezlerinde hem belli eğitimlerden geçmekte hem de sahiplendirilene kadar bekletilebilmektedirler.


Köpeklerde Eğitim Çeşitliliği

Köpeklerde eğitim çeşitliliği yaş, cins, ırk, karakter özelliklerine göre değişebilmektedir. Özellikle ev içerisinde bakılacaksa, koruma gibi sorumluluklar yüklenmişse daha fazla sayıda eğitim gerekebilmektedir. Köpeklerin yavruluk dönemlerinden itibaren eğitimler başlayabilmektedir. En doğrusu da bu şekilde olacaktır. Köpeklerin bakılacakları ortama alışması, adaptasyon eğitimleri, psikolojik aşamaları bu eğitim ile kolaylaşacaktır. Genlerinden gelen özelliklerini yansıtmak en doğal olanıdır. Ancak bir evde sahibi ile ortamı paylaşacaksa davranışları üzerinde durulması gerekmektedir.

Yavru eğitimleri, tuvalet eğitimleri, belli komutlar, itaat ve ileri itaat eğitimleri mevcuttur. Ayrıca trick eğitimi, show köpeği eğitimi, bodyguard eğitimleri de çeşitlilik arasında yer almaktadır. Köpeklerde eğitim sahibinin her komutuna uyması açısından önem taşımaktadır. Komutanın kimde olduğunu öğrenmek zorundadır. Eve gelen misafir, bahçeye yaklaşan bir ziyaretçi, çocuklara karşı davranışı önem arz etmektedir. Evde girilmemesi istenilen alanlar var ise, bir apartmanda bakılıyor ise gereksiz havlamaması adına eğitimler gerekmektedir. Bunlar hem köpeğin adaptasyonu, kendisini rahat hissetmesi açısından önemlidir, hem de ev sahibi açısından önemlidir.


Kadıköy Köpek Eğitim Merkezleri

Kadıköy'de 200'den fazla köpek eğitim merkezi bulunmaktadır. Yılda 3000 civarı kişi Kadıköy köpek eğitim merkezi seçenekleri arasından köpek sahiplenmeden eğitimlerine kadar faaliyete geçmektedir. Köpeklerin her türlü sosyal aktiviteye katılması açısından köpek eğitim merkezlerinden yararlanılması şarttır. Eğitimlerin uzmanlar aracılığı ile verilmesi köpeklerin daha kısa sürede uyum sağlamasına neden olmaktadır. Sertifikalı uzmanlar ile Kadıköy köpek eğitim merkezi seçenekleri arasından uygun olanı seçerek eğitim eğlenceli hale dönüşebilmektedir. Köpeklerin rehabilitasyonundan her türlü eğitimine kadar eğitim merkezleri en güvenilir alanlardır. Sahiplerinin de dikkat edeceği noktalar ile güvenli ilişkiler kurulabilmektedir. Pro Dog Club İstanbul'un her noktasından köpek eğitimi için misafir kabul etmektedir.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page